30 Ağustos 2009

Vakit İstiyorum

Çok ayrı kalmışım blog dünyasından. Farkında bile değildim. Vakit yetmiyor bana. Ne iş yapmaya, nede dinlenmeye. Tatil ihtiyacım doruk noktasında. Umarım herhangi bir şey çıkmaz vede ailecek 13 eylül de tatilimize çıkabiliriz.

Aslı ne yaptı bu aralar. Öncelikle , şu anda 11 aylık olan ve eylül 22 de yaşına basacak olan Altay'ını büyütmeye uğraşıyor. Öte yandan ağabeyimiz Berke, başlarda yapmadığı kıskançlığın sınırlarında geziniyor. Ufak bir örnek. Oynamadığı arabaları çıkartıyor (özellikle kırmızı olanları. Çünkü kırmızı renk Altay'ın en sevdiği renk). Altay'ın önünde başlıyor oynamaya. Altay istek hareketleri yapmaya başladığı zamanda hemen olmaz diyerek Altay'ın yanında oynamaya devam ediyor. Tahmin edebileceğiniz üzere Altay başlıyor ellerini sıkarak mızırdanmaya vede bu böyle devam ediyor gidiyor. Kıskanmakta son derece haklı. Altay doğmadan her iki tarafında ilk torunuydu. İlgi azalınca kıskanmalar çoğalıyor elbette.


Altay hala emiyor, ama sebzelerle aramız hiç hoş değil. Ayakta sallamam derdim, büyük konuşmuşum. Ayakta sallamadan uyumuyor. Tarhana çorbasına bayılıyoruz. Son olarakta biberonla su bile içmiyoruz. Su bile kaşıkla içiliyor. Ama şu da bir gerçek; kendini sevdirmesini çok iyi biliyor. En sinirli hallerimde bile beni sakinleştiriyor nasılsa. :)

Elimden ameliyat oldum. Karpal Tünel sendromu denilen bir rahatsızlık. Sağ ve sol ellerimin her ikisinde de vardı.Ne bir şey sıkabiliyordum nede elimi tam anlamıyla kullanabiliyordum. Benimki daha işin başındaydı aslında vede böyle bir zamanda olmam çok zordu. Ama fazla geçiktirmeden olalım dedik vede yaklaşık bir ay önce Ankara'da Güven Hastanesinde bu operasyon gerçekleşti. Çok kolay oldu ameliyatım. Bu konuyla ilgili doktor adı istiyenlere yardımcı olabilirim.

Vakit yetmiyor, bu yüzden de hiç bir iş istediğim gibi yapılamıyor. Ama şu da bir gerçek; Kayınvalidem ben Ankara'da elimden ameliyat olupta evime dönmeden benim hemen hemen bütün işlerimi yapmış. Allah razı olsun valla. Evi temizleyip ütülerimi yapmış. Gözümde büyümüyor değillerdi hani. Bana çok büyük bir sürpriz oldu. Ameliyat oldum ama elim eski randımanında değil daha. Nede olsa oradaki hücrelerin yenilenmesi gerek. Ama ağrılarım ortadan kalktı en azından.

Bu videoyu eklemeden son veremedim. Gerçi tarihi 31 mayıs ama olsun. Umarım bir daha ki postum bu kadar gecikmez.

8 yorum:

Tabiat Ana dedi ki...

baldan tatlım maşallah diyelim oğluşlar büyüdü.Aslında dediğin gibi haklı Berke de, bir anda bir ufaklık geliyor ve hooop tek olduğun günler sona eriyor,şimdi kızıyordur ama eminim büyüdüğünde iyiki kardeşim var diyecek :)
Çok geçmiş olsun hastalığı henüz başında yakalamış olmanız çok iyi olmuş.Umarım şimdi daha iyisindir.
Sevgiler.

BALDAN TATLI dedi ki...

Sağol canım. Evet hastalığın başında tedaviye girişmemiz iyi oldu. Sevgiler sana da....

Mutluveumutlu dedi ki...

Maşallah, Altay çok büyümüş, büyüdükçe şekerleşmiş :)
Sanada çok çok geçmiş olsun.

Mutluveumutlu dedi ki...

Maşallah, Altay çok büyümüş, büyüdükçe şekerleşmiş :)
Sanada çok çok geçmiş olsun.

Adsız dedi ki...

bu nasil süpersonik güzellikte bir cocuktur, berke kiskanmakta hakli, herkes altayla oynamak istiyordur kesin! sana da cok gecmis olsun canim, umarim en yakin zamanda eski sagligina kavusursun

Açalya dedi ki...

Tekrar gecmis olsun Asli, ameliyat oldugun iyi oldu.
Halam da tum islerini yapmis demek, halam benim, melek melek!

Altay nasil da dudaklarini bukuyor videoda, canim beniiim, ver annesi eline makineyi (de bozsun hehe)

Berke`nin kiskancliklari normal ama buyuk yas araliklarinda epey uzun suruyor birbirleriyle adam gibi anlasmalari...ornek: Ekim ve Adasu

optum cok hepinizi.

BALDAN TATLI dedi ki...

Mutluveumutlu; sağol canım. Dünyaya gelen büyüyor.

Rahşanım; senin ifadeden de çok güzel :). Bende eski sağlığıma kavuşmayı çok istiyorum teşekkürler.

Açalyam;Emine Anne bana çok büyük bir sürpriz yaptı evet.İstediği şeyi vermezsen yaygara kopuyor zaten :))

Gamzeli dedi ki...

Kocaman olmuş maşallah yaaa :)