6 Eylül 2007

Melekler Yeryüzünde

Bana gelen bir maili sizlerle paylaşmak istedim. Bakalım sizler ne düşüneceksiniz.?

Sally, küçük kardeşi George hakkında anne ve babasının konuşmalarını duyduğu zaman yalnızca sekiz yaşındaydı. Kardeşi çok hastaydı ve onu kurtarabilmek için ellerinden gelen herşeyi yapmışlardı, Georgi'nin yalnızca çok pahalıya malolacak bir ameliyatla kurtulma şansı vardı fakat bunun için yeterli paraları yoktu. Babasının, umutsuz bir biçimde annesine şöyle fısıldadığını duymuştu Sally: "Yalnızca bir mucize onu kurtarabilir." Bu sözleri duyar duymaz, usulca kendi odasına yürüdü Sally. Domuz biçimindeki kumbarasını gizlediği yerden çıkartarak içindeki paraları yavaşça yere dökerek saymaya başladı. Yanılgıya düşmemek için tam üç kez saydı kumbaradan çıkardığı bozuk paraları. Sonra hepsini cebine koyarak aceleyle evden çıkıp, köşedeki eczaneye gitti.
Eczacının dikkatini çekebilmek için büyük bir sabırla bekledi. Eczacı çok yoğundu ve bir adama ilaçlarını nasıl kullanacağını
anlatıyordu. Bu yoğun çalışmanın arasında sekiz yaşındaki bir çocukla ilgilenmeye hiç niyeti yoktu ama Sally'nin beklediğini görünce "Evet, ne istiyorsun söyle bakalım" dedi. "Biraz acele et, gördüğün gibi beyefendiyle ilgileniyorum" diyerek yanındaki şık giyimli adamı gösterdi.
Sally "Kardeşim" dedi. Sessizce yutkunduktan sonra devam etti: "Kardeşim çok hasta, bir mucize almak istiyorum." Eczacı Sally'e bakarak "Anlayamadım" dedi. "Şeyy, babam 'Onu ancak bir mucize kurtarabilir' dedi, bir mucize kaç paradır, bayım?" Eczacı Sally'e sevgi ve acımayla baktı bu kez: "Üzgünüm küçük kız, biz burada mucize satmıyoruz, sana yardımcı olamayacağım" dedi. Sally o kadar kolay vazgeçmek istemedi. Eczacının gözlerinin içine bakarak "Karşılığını ödemek için param var benim, bana yalnızca fiyatını söylemeniz yeterli" dedi.
Bu arada Sally ve eczacının yanında bekleyen iyi giyimli bey Sally'e dönerek "Ne tür bir mucize gerekiyor kardeşin için küçük hanım? diye sordu. "Bilmiyorum" dedi Sally. Sonra gözlerinden aşağı süzülen yaşlara aldırmaksızın devam etti: "Tek bildiğim, o çok hasta ve annem ameliyat olmazsa kurtulamayacağını söyledi ve ailemin de ameliyat için ödeyebilecekleri paraları yok. Ama babam 'Onu ancak bir mucize kurtarabilir' deyince ben de paramı alıp buraya geldim." "Ne kadar paran var?" diye sordu iyi giyimli adam. "Bir dolar ve onbir sent" dedi Sally. "Ve dünyadaki tüm param bu!" "Bu iyi bir şans, küçük kardeşini kurtarmak için gerekli olan mucize için yeterli bu para" dedi, iyi giyimli adam.
Adam bir eline parayı aldı, öteki eliyle de Sally'nin elini tutarak "Beni yaşadığın yere götürür müsün lütfen?" diye sordu. "Küçük kardeşini ve aileni tanımak istiyorum" dedi. İyi giyimli adam Dr. Carlton Armstrong'du ve George için gerekli olan ameliyatı yapabilecek tanınmış bir cerrahtı. Ameliyat başarıyla sonuçlanmış ve aile hiçbir ödeme yapmamıştı. Hep birlikte mutluluk içinde evlerine döndükleri zaman hâlâ yaşadıkları olayların etkisinden kurtulamamışlardı. Anne "Hâlâ inanamıyorum. Bu ameliyat bir mucize! Doğrusu maliyeti ne kadardır merak ediyorum" dedi. Sally kendi kendine gülümsedi. O bir mucizenin kaça malolduğunu çok iyi biliyordu. Tam tamına bir dolar ve onbir sent!...

7 yorum:

figen dedi ki...

çok güzel bir hikayeymiş. ama allah kimseyi mucizelere muhtaç bırakmasın bırakırsada umarım tüm mucizeler bu kadar ucuz olur!!

fikriminincegülü dedi ki...

Ağlayarak okudum ve hala gözlerimdeki yaşları siliyorum. Çok etkileyici gerçekten. Küçücük bir çocuğun yüreğindeki o saflık, kardeşinin yaşamasını sağlamış. Paylaştığın için sağol canım..

margo dedi ki...

daha önce okumuş olmama ragmen bende çok etkilendim,ağladım..
ki çok değil sadece 2 gün önce hepimiz sevgili devin sayesinde buna benzer meleklere rastlamadık mı..
o zaman tutamamıştım göz yaşlarımı...
paylaşımın için teşekkürler aslı abla.

kakaolusevgi dedi ki...

TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU VE İÇİM CIZZZ ETTİ.ASLA ÜMİDİ KAYBETMEMELİ,ALLAHIN NEREDEN MUCİZE ÇIKARACAĞI BELLİ OLMUYOR.SÜPER BİR HİKAYE PAYLAŞMIŞSIN BİZLE.

bocuruk dedi ki...

Aslı'cığım,
Kimbilir kaçıncı okuyuşum ama her defasında etkileniyorum. Allahım tüm ihtiyacı olanlara mucizelerini versin inşallah.
Sevgilerimle...

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

çok hüzünlü,
dünya da böyle çok olay oluyor ama her biri böyle mucize ile son bulmuyor ne yazık...
iyi insanların çoğalması için ne yapmalıyız?...

ayci dedi ki...

Mucizeler kurtarmaz mi hayatimizi?!